W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejni seniorzy dowiezieni przez strażaków na szczepienie

01.04.2021

Od 26 marca do 1 kwietnia b.r. strażacy z powiatu płońskiego pomogli siedmiu osobom dotrzeć do punktów szczepień przeciw covid-19.

Na pierwszym planie fragment samochodu pożarniczego osobowego w kolorze ciemnym z czerwonym pasem i białym napisem OSP Joniec. Za samochodem strażak w ubraniu koszarowym, obok przewożona osoba.

          Tym razem jednostki, które świadczyły pomoc, to: OSP Joniec, OSP Baboszewo, OSP Sochocin oraz OSP Czerwińsk nad Wisłą.

          W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw covid-19 strażacy Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych dowożą do punktów szczepień osoby, które nie mogą tam samodzielnie dotrzeć. Akcja jest  prowadzona we współpracy z jednostkami samorządu gminnego powiatu płońskiego. Gminni koordynatorzy ds. szczepień wskazują potrzeby i przekazują je do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Płońsku.

          Na terenie powiatu płońskiego od początku tej akcji, do punktów szczepień wykonano 35 transportów i dowieziono łącznie 46 osób. Do tej chwili w akcji brało udział 14 jednostek OSP: Baboszewo, Bogucin (gm.Raciąż), Chociszewo (m.i gm.Czerwińsk n.W.), Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Jeżewo Wesel (gm.Raciąż),  Joniec, Kownaty (gm.Płońsk), Krępica (gm.Płońsk), Nowe Gumino (gm.Dzierzążnia), Raciąż, Siedlin (gm.Płońsk), Sochocin i Strzembowo (gm.Naruszewo).

opr. Andrzej Głowacki

fot. ze zbiorów OSP Joniec