W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koleni seniorzy dowiezieni przez strażaków do punktów szczepień przeciw covid-19

17.03.2021

W dniach 11, 12 i 16 marca strażacy OSP z powiatu płońskiego pomogli dotrzeć seniorom do punktów szczepień przeciw covid-19.

Na zjeździe z punktu szczepień, strażak w ubraniu koszarowym prowadzi na wózku inwalidzkim starszą osobę. Obok idzie kobieta, która trzyma za rękę osobę na wózku.

          Wśród jednostek, które świadczyły pomoc były Ochotnicze Straże Pożarne z: Baboszewa, Jońca, Kownat, Krępicy i Siedlina.

          W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw covid-19 strażacy Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych dowożą do punktów szczepień osoby, które nie mogą tam samodzielnie dotrzeć. Akcja jest  prowadzona we współpracy z jednostkami samorządu gminnego powiatu płońskiego. Gminni koordynatorzy ds. szczepień wskazują potrzeby i przekazują je do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Płońsku.

          Na terenie powiatu płońskiego od początku tej akcji, do punktów szczepień wykonano 30 transportów i dowieziono łącznie 39 osób. Do tej chwili w akcji brało udział 13 jednostek OSP: Baboszewo, Bogucin (gm.Raciąż), Chociszewo (m.i gm.Czerwińsk n.W.), Dzierzążnia, Jeżewo Wesel (gm.Raciąż),  Joniec, Kownaty (gm.Płońsk), Krępica (gm.Płońsk), Nowe Gumino (gm.Dzierzążnia), Raciąż, Siedlin (gm.Płońsk), Sochocin i Strzembowo (gm.Naruszewo).

opr. Andrzej Głowacki

fot. ze zbiorów OSP Joniec, Kownaty, Krępica, Siedlin

Zdjęcia (5)