W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc seniorom w dotarciu na szczepienie przeciw covid-19

11.03.2021

Wczoraj, tj. 10 marca strażacy OSP z Raciąża, Bogucina i Jeżewa Wesel, pomogli siedmiorgu seniorom z gminy Raciąż dotrzeć do punktów szczepień przeciw covid-19 w Raciążu i Siemiątkowie (powiat żuromiński).

Trzech strażaków OSP wyjmują z samochodu pożarniczego mężczyznę siedzącego na wózku inwalidzkim. Zdarzeniu przygląda się starsza osoba. Z lewej budynek mieszkalny z białej cegły.

          W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw covid-19 strażacy Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych dowożą do punktów szczepień osoby, które nie mogą tam samodzielnie dotrzeć. Akcja jest  prowadzona we współpracy z jednostkami samorządu gminnego powiatu płońskiego. Gminni koordynatorzy ds. szczepień wskazują potrzeby i przekazują je do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Płońsku.

          Na terenie powiatu płońskiego od początku tej akcji, do punktów szczepień wykonano 25 transportów i dowieziono łącznie 34 osoby. Do tej chwili w akcji brało udział 10 jednostek OSP: Bogucin (gm.Raciąż), Chociszewo (m.i gm.Czerwińsk n.W.), Dzierzążnia, Jeżewo Wesel (Raciąż),  Joniec, Kownaty (Płońsk), Nowe Gumino (Dzierzążnia), Raciąż, Sochocin i Strzembowo (gm.Naruszewo).

opr. Andrzej Głowacki

fot. ze zbiorów OSP Raciąż, Jeżewo Wesel i Bogucin

Zdjęcia (6)