W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy powiatu płońskiego wspierają Narodowy Program Szczepień

13.05.2021

Strażacy pomogli dotrzeć kolejnym osobom na szczepienie przeciw covid-19.

Starsza osoba na wózku inwalidzkim transportowana przez strażaka do samochodu pożarniczego. Z prawej strony stoi drugi strażak, przednik fragment samochodu pożarniczego. Z lewej strony budynek mieszkalny wielorodzinny i jedna osoba stojąca na schodkach.
          Dzisiaj kolejnych troje seniorów skorzystało z pomocy strażaków, by być zaczepionym przeciw covid-19. Tym razem pomocy udzielili strażacy OSP Raciąż i Idzikowice (gm. Sochocin).
          W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw covid-19 strażacy Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych dowożą do punktów szczepień osoby, które nie mogą tam samodzielnie dotrzeć. Akcja jest  prowadzona we współpracy z jednostkami samorządu gminnego powiatu płońskiego. Gminni koordynatorzy ds. szczepień wskazują potrzeby i przekazują je do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Płońsku.
           Na terenie powiatu płońskiego od początku tej akcji, do punktów szczepień wykonano 56 transportów i dowieziono łącznie 71 osób. Do tej chwili w akcji brało udział 19 jednostek OSP: Baboszewo, Bogucin (gm.Raciąż), Chociszewo (m.i gm.Czerwińsk n.W.), Cywiny Wojskie (gm. Baboszewo), Czerwińsk nad Wisłą, Dramin (gm.Baboszewo), Dzierzążnia, Idzikowice (gm.Sochocin),  Jeżewo Wesel (gm.Raciąż),  Joniec, Kownaty (gm.Płońsk), Krępica (gm.Płońsk), Milewo (gm.Sochocin), Nowe Gumino (gm.Dzierzążnia), Płońsk, Raciąż, Siedlin (gm.Płońsk), Sochocin i Strzembowo (gm.Naruszewo).
opr. Andrzej Głowacki
fot. ze zbiorów OSP Raciąż