W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy wspierają Narodowy Program Szczepień

14.04.2021

Kolejni seniorzy z powiatu płońskiego mogli zostać zaszczepieni dzięki strażakom.

Starsza kobieta na wózku inwalidzkim transportowana przez strażaka. Z prawej strony fragment samochodu strażackiego.
          W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw covid-19 strażacy Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych dowożą do punktów szczepień osoby, które nie mogą tam samodzielnie dotrzeć. Akcja jest  prowadzona we współpracy z jednostkami samorządu gminnego powiatu płońskiego. Gminni koordynatorzy ds. szczepień wskazują potrzeby i przekazują je do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Płońsku.
           Na terenie powiatu płońskiego od początku tej akcji, do punktów szczepień wykonano 43 transporty i dowieziono łącznie 56 osób. Do tej chwili w akcji brało udział 18 jednostek OSP: Baboszewo, Bogucin (gm.Raciąż), Chociszewo (m.i gm.Czerwińsk n.W.), Cywiny Wojskie (gm. Baboszewo), Czerwińsk nad Wisłą, Dramin (gm.Baboszewo), Dzierzążnia, Idzikowice (gm.Sochocin),  Jeżewo Wesel (gm.Raciąż),  Joniec, Kownaty (gm.Płońsk), Krępica (gm.Płońsk), Milewo (gm.Sochocin), Nowe Gumino (gm.Dzierzążnia), Raciąż, Siedlin (gm.Płońsk), Sochocin i Strzembowo (gm.Naruszewo).
 
opr. Andrzej Głowacki
fot. ze zbiorów OSP Raciąż

Zdjęcia (3)