W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość wręczenia aktów włączenia do KSRG i promes dla jednostek OSP w województwie mazowieckim

13.05.2021

Stoi pięć osób: czterech mężczyzn i jedna kobieta. w środku mężczyzna w garniturze koloru niebieskiego, pozostałe osoby w ubraniach strażackich - wyjściowych.

          W dniu 13 maja 2021 roku na terenie powiatu mławskiego, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik w asyście Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Nowosielskiego wręczyli promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dwóm jednostkom OSP z terenu powiatu płońskiego: OSP Nowe Miasto i OSP Chociszewo (gm. Czerwińsk nad Wisłą).

          Podczas zbiórki wręczono również decyzje Komendanta Głównego PSP dotyczące włączenia jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Wśród jednostek OSP, które otrzymały taka dezyzję była Ochotnicza Straż Pozarna w Kownatach (gm. Płońsk). OSP Kownaty została właczona do KSRG w dniu 1 maja br. na okres 5 lat. Jest ona 18 jednostką OSP na terenie powiatu płońskiego, a drógą na terenie gminy Płońsk w  Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym.

opr. Andrzej Głowacki

fot.: https://www.gov.pl/web/kwpsp-warszawa, https://pl-pl.facebook.com/ospnowemiasto

Zdjęcia (3)