W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków OSP

02.05.2021

Nowi członkowie OSP dołączyli do grona ratowników.

Strażacy w ubraniach specjalnych i maseczkach higienicznych, stoją w szeregu przy zachowaniu 1,5 m odległości. Z tyłu samochód pożarniczy.

          2 maja br. zakończyło się szkolenie postawowe strażaków ratownków OSP zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Płońsku. Szkolenie ukończyło 33 strażaków OSP z terenu powiatu płońskiego. Wśród przeszkolonych byli członkowie 19 jednostek OSP: Dzierzążnia, Podmarszczyn, Radzymin, Strzembowo, Dziektarzewo, Niedarzyn, Smardzewo, Drożdżyn, Kołoząb, Nowe Miasto, Latonice, Joniec, Królewo, Siedlin, Kownaty, Naruszewo, Płońsk, Krępica i Smulska.

          Szkolenie miało na celu nabycie wiedzy i umiejętności przez członków Ochotniczych Straży Pożarnych do wykonywania podstawowych czynności  ratowniczo - gaśniczych. Jednym z warunków ukończenia szkolenia było zaliczenie testu w komorze dymowej, który przeprowadzono w Komendzie Powiatowej PSP w Błoniu przez Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP  w dniach 17-18 kwietnia.

          Strażacy, którzy ukończyli szkolenie będą mogli brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczych.

opr. Andrzej Głowacki

fot. ze zbiorów KP PSP Płońsk

Zdjęcia (4)