W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Lekcja online w ramach kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

26.03.2021

Zdjęcie przestawia funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Radziejowie, siedzącego przy biurku nauczyciela w jednej z klas Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Bieganowie, który korzystając z laptopa nauczyciela prowadzi zajęcia online z dziećmi klas I-III w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

W dniu 26 marca 2021 roku w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” st. str. Patryk Wojciechowski, funkcjonariusz tut. Komendy przeprowadził lekcje online w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Bieganowie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I-III, przebywający obecnie w domach na nauce zdalnej, z którymi strażak połączył się za pośrednictwem udostępnionego dzięki uprzejmości Pani Dyrektor laptopa w jednej z klas.

W trakcie prelekcji poruszone zostały zagadnienia dotyczące pożarów powstających w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w sezonie grzewczym. Dyskutowano o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla, strażak zachęcał do instalowania czujek tlenku węgla, a w trakcie prezentacji przykładowej czujki podkreślał, że czadu: NIE WIDAĆ! NIE SŁYCHAĆ! NIE CZUĆ!

Spotkanie było jednocześnie okazją do poruszenia tematyki właściwej organizacji oraz warunków ewakuacji,  powiadamiania służb ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.