W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne na terenie powiatu sierpeckiego

LOGO OSP

W związku z ukazaniem się projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu podjęła szeroko zakrojoną akcję konsultacji społecznych z przedstawicielami Zarządów Oddziałów Gminnych ZOSP RP oraz członkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin powiatu sierpeckiego.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Komendzie Powiatowej PSP w Sierpcu w dniu 6 maja b.r.

W spotkaniu wzięli udział wszyscy Komendanci Zarządów Oddziałów Gminnych ZOSP RP z terenu powiatu sierpeckiego oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Na spotkaniu omówione zostały zapisy projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej. Na spotkaniu uzgodnione zostały również terminy spotkań przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu z członkami OSP, mających swoje siedziby na terenie poszczególnych gmin powiatu sierpeckiego.

Spotkania z członkami OSP odbyły się według harmonogramu:

  • 11 maja godzina 17.00 – gmina Zawidz,
  • 11 maja godzina 18.00 – gmina Sierpc,
  • 12 maj godzina 17.00 – gmina Gozdowo,
  • 12 maja godzina 18.00 gmina Mochowo,
  • 13 maja godzina 12.00 gmina Rościszewo,
  • 13 maja godzina 13.00 gmina Szczutowo.

W dniu 14 maja o godzinie 10.00 w Urzędzie Gminy Rościszewo odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, w którym udział wzięli Komendanci Powiatowi PSP w Sierpcu. Kluczowym tematem, który został poruszony na spotkaniu, było omówienie zapisów projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej. Spotkanie to zakończyło proces konsultacji społecznej dotyczącej wyżej wspomnianej ustawy.

Obecnie w Komendzie Powiatowej PSP w Sierpcu, trwają prace mające na celu podsumowanie uwag i ewentualnych propozycji zmian w projekcie ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

Opracowany materiał zostanie przesłany do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w dniu 17 maja b.r.