W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w Rękawczynie

31.03.2021

Pożar budynku mieszkalnego w Rękawczynie

W dniu 31 marca b.r. w miejscowości Rękawczyn gmina Gozdowo miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Budynek w chwili dojazdu pierwszych zastępów z OSP Gozdowo, objęty był w całości płomieniami. Osoba zamieszkująca budynek - starsza kobieta, opuściła dom z pomocą sąsiadów przed przyjazdem Jednostech Ochrony Przeciwpożarowej. Po przybyciu wszystkich zastępów zadysponowanych przez Stanowisko Kierowania Komendanta Pwiatowego /SKKP/, utworzono zaopatrzenie wodne na pobliskim zbiorniku naturalnym .

Z uwagi na iskrzące przewody rozprowadzone po zewnętrznych ścianach budynku, Kierujący Działaniem Ratowniczym /KDR/ zadysponował na miejsce zdarzenia Zakład Energetyczny. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych, ratownicy wydobyli z pomieszczenia butlę gazową. Po zlokalizowaniu pożaru, strażacy przystąpili do rozbiórki budynku przy pomocy bosaków ciężkich. W trakcie prowadzenia działań na miejsce zdarzenia przybył zastępca dowódcy JRG w Sierpcu. 

Na budynku i bramie wjazdowej do posesji znajdowało się oznakowanie informujące o zakazie wstępu z powodu zagrożenia zawaleniem. KDR uzyskał informację od Policji, że kobieta przebywała w budynku na własną odpowiedzialność. Z uwagi na nadpaloną konstrukcję budynku i realne zagrożenie zawalenia budynku,  KDR podjął decyzję o całkowitym zburzeniu budynku. W tym celu KDR w porozumieniu z Wójtem Gminy Gozdowo, zadysponował na miejsce pożaru sprzęt budowlany (koparko-ładowarkę).

Dalsze działania polegały na rozbiórce budynku oraz przelewaniu wodą kolejnych części demontowanej konstrukcji.

Zdjęcia (6)