W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zderzenie samochodów ciężarowych na DK nr 10

14.05.2021

Zderzenie samochodów ciężarowych na DK nr 10

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w godzinach porannych w dniu 14 maja b.r. w miejscowości Dobrosielice, na Drodze Krajowej numer 10.

Dyżurny Stanowisk Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu /SKKP/ otrzymał o godzinie 05.27 zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego /CPR/ o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Stare Chabowo.

Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu, dwa zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych /OSP/ z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego /KSRG/ - OSP Słupia, OSP Zawidz oraz jeden zastęp OSP spoza KSRG - OSP Milewko.

Jako pierwszy na miejsce zdarzenie przybył zastęp z OSP w Zawidzu, którego Dowódca zgłosił do SKKP w Sierpcu: ,,do zdarzenia doszło w miejscowości Dobrosielice na terenie powiatu płockiego. W zdarzeniu wzięły udział dwa samochody ciężarowe, które jadąc z przeciwnych kierunków zderzyły się czołowo. Prawdopodobnie jeden z samochodów zjechał na przeciwny pas ruchu. Kierowca jednego z pojazdów znajduje się na zewnątrz, jest przytomny. Drugi kierowca pozostaje uwięziony w kabinie pojazdu”.

Dyżurny SKKP w Sierpcu niezwłocznie powiadomił Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku o zdarzeniu, które powstało na terenie powiatu płockiego. Dyżurny z SKKM w Płocku zadysponował na miejsce zdarzenia odpowiednie siły i środki z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Płocku.

Kilkadziesiąt sekund po przybyciu zastępu z OSP Zawidz, na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu oraz dwa pozostałe zastępy z OSP.

Kierujący Działaniem Ratowniczym /KDR/ z Państwowej Straży Pożarnej potwierdził dyżurnemu, że zdarzenie ma miejsce na terenie gminy Drobin, powiat płocki oraz, że kierowca jednego z pojazdów znajduje się na zewnątrz pojazdu, a drugi kierowca uwięziony jest w kabinie samochodu ciężarowego.

Ratownicy rozpoczęli działania mające na celu wykonanie dostępu do osoby uwięzionej.

KDR zameldował, że Zespół Ratownictwa Medycznego /ZRM/ oraz radiowóz policji na miejscu zdarzenia, droga krajowa nr 10 zablokowana będzie w obu kierunkach przez dłuższy czas.

Osoba ewakuowana z wraku samochodu przekazana została do ZRM. Lekarz stwierdził zgon.

Przyczyny wypadku wyjaśnia Policja.

Zdjęcia (4)