W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia Kierownictwa Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu z okazji Dnia Strażaka

04.05.2021

Św. Florian

Z okazji dnia strażaka, który obchodzony jest w dniu 4 maja, a którego patronem jest Święty Florian, składamy najserdeczniejsze życzenia w tym trudnym pandemicznym czasie dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz wszystkich druhów Ochotniczy Straży Pożarnych w terenu powiatu Sierpecki.

Dziękujemy Wam za wszystko, co robicie dla bezpieczeństwa obywateli, bo ochrona życia, zdrowia i mienia to nasze najważniejsze zadanie. Dziękujemy za wielkie męstwo, odwagę oraz zaangażowanie w tym czasie, gdzie za względu na panującą pandemię musimy w sposób szczególny dbać o osoby starsze, samotne i potrzebujące zwykłej ludzkiej pomocy. 

Bycie strażakiem to nie tylko kwestia zawodu, lecz także powołanie do niesienia pomocy innym. Ta bezinteresowna służba drugiemu człowiekowi wymaga ciągłego poświęcenia. Bywa wielkim wyzwaniem, ale jest przede wszystkim źródłem satysfakcji.

Życzymy wszystkim strażakom z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej pomyślności, wytrwałości oraz zadowolenia z wypełnianych obowiązków służbowych. Niech Wasza codzienna służba przyniesie wiele dumy i będzie inspiracją do dalszych działań w służbie ludziom.

 

Kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu