W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek S10

16.04.2021

W centrum na pasie ruchu śmigłowiec LPR po prawo ratownicy LPR wraz ze strażakami po lewo zablokowany ruch przez pojazd Żandarmerii Wojskowej.

16 kwietnia 2021 r.  o godzinie 09:54 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnejw Stargardzie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej S10. Zadysponowano 3 zastępy z JRG Stargard oraz zastęp z OSP Bielkowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań, wykonano dostęp do poszkodowanych i udzielono pierwszej pomocy poszkodowanym wraz z zespołami ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej. Stwierdzono, że samochód dostawczy Volkswagen, którym podróżowało 5 osób uderzył w przydrożne ekrany energochłonne po czym odbił i zatrzymał się na lewym pasie jezdni. Równolegle do działań medycznych Żandarmeria Wojskowa zamknęła pasy ruchy w kierunku Stargardu, aby przelatująca załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mogła wylądować. Drogę S10 zamknięto w obu kierunkach. Wszystkie osoby zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali w celu dalszych badań. Działania zakończono o godzinie 10:34.

Zdjęcia (3)