8 - 9 LIPCA 2026 TESTY I PRACE SERWISOWE SYREN ALARMOWYCH POWIAT SZTUMSKI
06.07.2026
Jeżeli w dniach 8-9 lipca 2026 roku usłyszysz syrenę alarmową - NIE RAGUJ - to tylko testy i prace serwisowe systemu alarmowania i ostrzegania.
W związku z pracami serwisowymi związanymi z trwającymi modernizacja,i i rozbudową systemu ostrzegania i alarmowania na terenie powiatu sztumskiego w dniach 8-9 lipca marca 2026 r. na terenie gmin powiatu (Miasto i Gmina Sztum Gmina Dzierzgoń Gmina Stary Targ Gmina Mikołajki Pomorskie Gmina Stary Dzierzgoń Gmina Stary Dzierzgoń Info Gmina Stary Dzierzgoń - Wieść Gminna) mogą być realizowane testowe uruchomienia sygnałów dźwiękowych syren alarmowych.
Mieszkańców prosimy o niereagowanie na podawane sygnały alarmowe .
Usłyszeć będziecie mogli np. sygnały alarmowe (syrena) dotyczący zagrożeń (możecie je sprawdzić w tabeli dołączonej do posta
)
Miasto i Gmina Sztum - 2 lokalizacje (m. Postolin, m. Gościszewo)
Gmina Dzierzgoń - 2 lokalizacje (m. Dzierzgoń, m. Żuławka Sztumska,
Gmina Stary Targ - 3 lokalizacje (m. Stary Targ, m. Bukowo, m. Szropy)
Gmina Mikołajki Pomorskie - 1 lokalizacja (m. Mikołajki Pomorskie)
Gmina Stary Dzierzgoń - 2 lokalizacje (m. Stary Dzierzgoń, m. Myślice)