Powrót

FIREFIT CHAMPIONSHIPS TORUŃ 2021

30.06.2021

na mecie

25 – 26 czerwca 2021 r. w Toruniu, odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w formule Firefit, które zostały objęte patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

FireFit Champoinships to strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby zarówno podczas pożarów, miejscowych zagrożeń oraz zajęć doskonalenia zawodowego. Podstawową ideą tej rywalizacji jest szeroko pojęta sprawność fizyczna strażaków. Podczas startów zawodnicy doświadczają ekstremalnego wysiłku. Zadania wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym łącznie ze sprzętem ochrony układu oddechowego (OUO).

W zawodach tych brali udział strażacy m.in. z Polski, Litwy, Estonii, Słowacji, Czech oraz Niemiec. Naszą komodę reprezentował mł. ogn. Piotr Spiżewski .

W starcie indywidualnym nasz zawodnik uplasował się na 24 miejscu na 120 startujących. Natomiast  w tandemie z kolegą z KP PSP Świdnica mł. kpt. Pawłem Leśnickim wywalczyli wysokie 5 miejsce na 51 tandemów. Dodatkowo sztumianin w biegu sztafetowym wywalczył 4 miejsce.

Opracował: mł. ogn. Piotr Spiżewski

Zdjęcia: Katarzyna Meger, galeria FireFit Toruń