W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR BUDYNKU JEDNORODZINNEGO W MIEJSCOWOŚCI GOŚCISZEWO

10.02.2021

cztery pojazdy pożarnicze ustawione na drodze biegnącej z lewego dolnego rogu zdjęcia do środkowej cześć prawej strony. Pora nocna, pojazdy oświetlone.

10 lutego 2021 roku o godzinie 00:55 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Sztumie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Gościszewo, gmina Sztum. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG Sztum 2 zastępy z OSP Postolin, zastęp OSP Mikołajki Pomorskie oraz zastęp z OSP Gościszewo, a także policję. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali budynek z płonącym poszyciem dachowym. Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem Jednostek Ochrony Pożarowej. W celu ugaszenia pożaru zostały wykonane dwa otwory w poszyciu dachowym. Strażakom udało się uratować mienie wartości ok 100 tyś zł

Sporządził: mł. ogn. Piotr Spiżewski – KP PSP Sztum

Zdjęcia: archiwum KP PSP Sztum, OSP Mikołajki Pomorskie, OSP Postolin

Zdjęcia (4)