W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO W WAPLEWIE WIELKIM

22.02.2021

kadr przedstawie domek z płotkiem do kolan, za płotem soją strażacy w ubraniach specjalnych. Dom przesłania skrzynka z butlami z gazem propan-butan i wysoki krzew. Nad domem unosi się gęsty dym.

22 lutego 2021 roku o godzinie 04:47 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Sztumie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku parterowego w zabudowie bliźniaczej w miejscowości Waplewo Wielkie, gmina Stary Targ. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Sztum oraz dwa zastęp z OSP Stary Targ i OSP Waplewo Wielkie, a także policję. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali budynek z płonącą kotłownią. Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem Jednostek Ochrony Pożarowej, jedna osoba poszkodowana z poparzeniami. W celu ugaszenia pożaru zostały podane dwa prądy wody. Jeden do wnętrza kotłowni, drugi na poszycie dachowe. Strażakom udało się uratować mienie wartości ok 120 tyś zł

Sporządził: mł. ogn. Piotr Spiżewski – KP PSP Sztum

Zdjęcia: Portal dzierzgoń-twojemiasto.pl

Zdjęcia (2)