START W ZAWODACH O TYTUŁ OPOLSKIEGO NAJTWARDSZEGO STRAŻAKA - OTF 2022

03.06.2022

W dniach 21-22 maja 2022 roku, mł. kpt. Piotr Spiżewski wziął udział w pierwszych zawodach OTF 2022 - Opole Toughest Firefighter 2022 uwzględnionych w kalendarzu imprez sportowych Komendanta Głównego PSP.

na metalowej konstrukcji w wykroku stoi strażak uderzający młotem o metalową belkę, obok arbitrażuje mu sędzia.

Zawody przeprowadzone w formule FCC – Firefighter Combat Challange. Nasz kolega wystartował w trzech klasyfikacjach: indywidualnej, tandemie oraz w sztafecie. Do rywalizacji przystąpiło ponad stu zawodników. W klasyfikacji indywidualnej nasz funkcjonariusz uplasował się na 7 pozycji. W tandemie zajął 5 miejsce z Mateuszem Kapszewiczem, w sztafecie razem z kolegami z drużyny ELITA FCC TEAM SZTUM zajęli 3 miejsce. Zwieńczeniem dwóch dni rywalizacji było pierwsze miejsce z klasyfikacji sztafet mix (start z jedna kobietą) i trzecie miejsce w kategorii sztafet OPEN..
Kolejny start naszego funkcjonariusza już 10 czerwca br. na Mistrzostwach Polski FireFit w Toruniu.

Trzymamy kciuki za jak najwyższe lokaty.

Opracował: KP PSP Sztum

Zdjęcia: Miłosz Bogdanowicz Fotografuje