W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczeństwo wodne w województwie pomorskim - kampania edukacyjna

08.11.2022

Konferencja Bezpieczeństwo wodne w województwie pomorskim

Konferencja Bezpieczeństwo wodne w województwie pomorskim – wyzwania dla samorządów, odbyła się 8 listopada 2022 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

 

Konferencja „Bezpieczeństwo wodne w województwie pomorskim – wyzwania dla samorządów” była częścią kampanii edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa wodnego w województwie pomorskim. Ma ona na celu podjęcie aktualnych tematów bezpieczeństwa wodnego oraz walki z wszechobecną suszą. Konferencja miała charakter edukacyjny i skierowana była do samorządowców, lokalnych działaczy, rolników, przedsiębiorców, środowisk naukowych oraz wszystkich osób zainteresowanych poruszaną tematyką.

W konferencji uczestniczyli m.in.:

  • Kazimierz Smoliński - poseł na Sejm RP
  • Dariusz Drelich - wojewoda pomorski
  • st. bryg. Tomasz Siemiętowski - zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego
  • st. bryg. Andrzej Mróz - komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie

W trakcie spotkania prelekcję pt. „Bezpieczeństwo wodne w województwie pomorskim w zakresie ochrony przeciwpożarowe” wygłosił mł. kpt. Konrad Majewski młodszy specjalista z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.

Temat suszy i malejących zasobów wody w Polsce i Europie stał się jednym z dominujących tematów ostatnich miesięcy i lat. Jak się okazuje, jest nie tylko ważny dla rolników i ekologów. Dotknął namacalnie całe społeczeństwo i dotyczy każdego gospodarstwa domowego, a wręcz stał się tematem medialnym. Zapewnienie bezpieczeństwa wodnego jest coraz większym wyzwaniem dla społeczności lokalnych, gdyż mają na niego wpływ takie czynniki jak przyrost naturalny, susze, zmiany klimatu, coraz większe zanieczyszczenie istniejących źródeł wody, niska świadomość dotycząca sposobów oszczędzania wody w gospodarstwach domowych, często nieuzasadnione zużycie wód gruntowych i artezyjskich.

 

Opracował: kpt. Michał Myrda

{"register":{"columns":[]}}