W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

INTERWENCJE STRAŻAKÓW W MINIONYM TYGODNIU

29.04.2021

W ostatnim tygodniu strażacy byli wzywani do:

Działania medyczne

Likwidacji trzech pożarów gdzie jeden z nich to pożar stogu w miejscowości Oleszno (gm. Gołańcz). Był to pożar duży ze względu na powierzchnię spalania - spaliło się około 800 szt.  dużych balotów słomy ustawionych w dwóch stogach. Pożar został szybko opanowany jednak jego dogaszanie trwało kilkanaście godzin. Kolejne dwa pożary były pożarami małymi i dotyczyły pożaru odpadów  w okolicach tzw. „księżego kacerka” oraz pozostawionej potrawy na kuchence w bloku na Osiedlu Wschód.

Także likwidowano  miejscowe zagrożenia czyli: wypadek  drogowy w Runowie (gm. Wągrowiec) w wyniku którego ranna była jedna osoba oraz w Wągrowcu na ulicy Kcyńskiej gdzie były dwie osoby poszkodowane. Ponadto cztery razy interweniowano w związku z powalonymi drzewami co było spowodowane silnymi podmuchami wiatru. Strażacy na prośbę dyspozytora medycznego w ramach współpracy z Państwowym Ratownictwem Medycznym trzy razy brali udział w izolowanych zdarzeniach medycznych realizując czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej do czasu przybycia karetki pogotowia a następnie działania prowadzili wspólnie z medykami.  W ramach tych czynności zabezpieczali także miejsce lądowania dla śmigłowca ratunkowego LPR.

Tekst: asp. Sławomir Wyrzykowski

Zdjęcia: JRG Wągrowiec

Zdjęcia (9)