W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na trasie Wołów - Żerkówek

16.03.2021

Wypadek na drodze powiatowej 1289D

O dużym szczęściu może mówić 18-letni kierowca Citroena DS4, który w dniu 16 marca około godziny 22:26 na łuku drogi powiatowej 1289D pomiędzy miejscowościami Wołów – Żerkówek w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewa.

Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu wypadł silnik na jezdnię, a sam pojazd znalazł się w przydrożnym rowie.

Pierwsze zastępy z JRG Wołów przybyły na miejsce zdarzenia po 7 minutach od zgłoszenia. Kierujący znajdował się poza pojazdem. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych pojazdu, które wyciekły na jezdnię oraz usunięto z niej połamane drzewa. Na czas trwania działań droga została zamknięta dla ruchu w obu kierunkach.

W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Wołów, OSP Brzeg Dolny, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Zdjęcia (6)