W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie kierującego działaniem ratowniczym dla strażaka ratownika OSP

06.10.2025

dcy 2025

W dniach od 27 września do 5 października 2025 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP we Wschowie odbyło się „Szkolenie kierującego działaniem ratowniczym dla strażaka ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych (Dowódcy OSP).

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych.

Szkolenie ukończyło 11 strażaków ratowników OSP z terenu powiatu wschowskiego, z czego 5 osób z jednostek OSP w KSRG oraz 6 osób z jednostek OSP spoza KSRG.

Program szkolenia obejmował 35 godzin dydaktycznych, z czego 21 godzin zajęć teoretycznych oraz 14 godzin zajęć praktycznych.

Szkolenie zostało zrealizowane przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Świebodzinie przy współpracy z tutejszą Komendą.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}