W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekt IAM „Unseen Soundwalks: Powstanie Warszawskie ’44”

01.08.2020

W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, chcielibyśmy przedstawić Państwu projekt realizowany przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego - "Unseen Soundwalks: Powstanie Warszawskie ’44".

Unseen

Jest to kontynuacja zeszłorocznego cyklu dźwiękowych spacerów po powstańczej Warszawie, które dostępne będą na popularnych serwisach podcastowych oraz w aplikacji umożliwiającej wykorzystanie geolokalizacji (np. dla turystów). Propozycja ta jest dostosowana do  sytuacji epidemiologicznej i ograniczonego ruchu turystycznego - druga seria umożliwia odbiorcy słuchanie z domu. W najnowszej serii znalazło się 10 odcinków nagranych w języku angielskim.

Link do strony z podcastami: https://culture.pl/en/article/unseen-soundwalks-warsaw-rising-44

W tygodniu poprzedzającym godzinę W portal Culture.pl opublikuje (w angielskiej i polskiej wersji językowej) 10 odcinków spacerownika Unseen Soundwalks: Powstanie Warszawskie ’44, relacjonującego najważniejsze wydarzenia  powstańczego zrywu. Uzupełnieniem podcastów będą przygotowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego filmy, wykorzystujące współczesne i archiwalne zdjęcia, a także ścieżkę dźwiękową z filmu "Powstanie Warszawskie".

Zarówno podcasty, których autorem jest John Beauchamp, jak i filmy są formą przygotowaną specjalnie na okres ograniczonej kwarantanny. Po powrocie do normalnego ruchu turystycznego Culture.pl przedstawi "Unseen Soundwalk" jako aplikację dla zagranicznych gości zwiedzających stolicę.

Od 21 lipca spacerownik będzie do wysłuchania na platformach podcastowych, stronie Culture.pl oraz w aplikacji mobilnej Echoes z geolokalizacją.

{"register":{"columns":[]}}