W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiana organizacji pracy urzędu konsularnego

06.07.2020

Od 7 lipca br. Referat Konsularny Ambasady RP w Skopje częściowo przywraca obsługę bezpośrednią obywateli RP. Przyjmowani będą interesanci w sprawach paszportowych, obywatelskich i prawnych.

Ambasada

Do czasu ustabilizowania sytuacji epidemicznej w Macedonii Północnej oraz w Kosowie (dla aplikantów z Kosowa), nie będą przyjmowane wnioski wizowe.

Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie wg następujących zasad:

  1. Konsulat przyjmuje interesantów od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 13:00.
  2. Wizyta w Konsulacie możliwa będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pośrednictwem systemu eKonsulat.
  3. Wstęp na teren Placówki mają jedynie interesanci oraz osoby, których obecność jest konieczna do załatwienia danej sprawy.
  4. Interesanci wchodzący na teren Placówki mają obwiązek posiadania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos. Twarz należy odsłonić wyłącznie w razie konieczności potwierdzenia tożsamości.
  5. Przed wejściem do Konsulatu interesanci mają obowiązek dokonać dezynfekcji rąk za pomocą płynu dostępnego na miejscu. 

 

Kontakt z konsulatem możliwy jest drogą elektroniczną, pod adresem skopje.amb.wk@msz.gov.pl, oraz telefoniczną, od wtorku do piątku w godz. 10:00-13:00 czasu lokalnego, pod nr tel. +389 324 88 26.

O dalszych zmianach w organizacji pracy Urzędu Ambasada informować będzie na swojej stronie internetowej.