W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pani Bogumiła Magdalena Mischke nową Konsul Honorową RP w Bandar Seri Begawan

12.10.2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować o zakończeniu procedury nominacyjnej nowej Konsul Honorowej RP w Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam), Pani Bogumiły Magdaleny Mischke.

KH RP w Brunei

Zgodnie z decyzją Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Pani Konsul Mischke została wyznaczona do pełnienia tej zaszczytnej funkcji na okres pięciu lat z jurysdykcją na terenie Państwa Brunei Darussalam

 

Pani Konsul związana jest z Brunei Darussalam od osiemnastu lat. Od 2002 r. pełni funkcję dyrektor ds. akademickich największej prywatnej uczelni wyższej w Brunei Darussalam, Laksamana College of Business. W poprzednich latach Pani Konsul blisko współpracowała z Ambasadą RP w Kuala Lumpur m.in. organizując na miejscu szereg wydarzeń promujących Polskę w tym m.in. „Dni Polskie w Brunei Darussalam” (wystawa o polskich Tatarach, warsztaty kulinarne, pokazy polskich kucharzy, wykład o polskiej polityce zagranicznej) oraz koncert polskiej muzyki klasycznej DUO Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki.

 

Pani Konsula życzymy sukcesów i liczymy, że jej działalność będzie służyła dalszemu umacnianiu polsko-brunejskich relacji.

 

Jednocześnie informujemy, że uroczyste otwarcie konsulatu, w związku z panującą pandemią COVID-19, odbędzie się w terminie później. Pełne dane kontaktowe i teleadresowe konsulatu będą dostępne w najbliższym czasie na stronie internetowej Ambasady RP w Kuala Lumpur.