W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wystąpienia Ambasadora Krzysztofa Dębnickiego podczas Malaysia Urban Forum 2020

08.10.2020

W dniu 28 września br. w ramach odbywającego się w Kuala Lumpur „Malaysia Urban Forum 2020”. miała miejsce specjalna prezentacja Ambasadora Krzysztofa Dębnickiego na temat organizacji World Urban Forum 11 w Katowicach w 2022 roku.

URBAN FORUM 2030

Trwające w dn. 28-30 września br. forum zostało uroczyście otwarte przez premiera Malezji, Muhyddina Yassina. Tematem organizowanego przez organizację URBANICE Malaysia forum był „Sustainable Urban Nation 2030”. Forum miało charakter hybrydowy, część uczestników wzięła udział fizycznie, a część online. W wydarzenie na miejscu wzięło udział 500 osób, a Forum w internecie śledziło łącznie 125 tys. osób.

 

Jednym z najważniejszych prelegentów Forum był Ambasador Krzysztof Dębnicki, który wygłosił specjalną prezentacją KATOWICE – the Host City of World Urban Forum 11th.

Ambasador Dębnicki przedstawił polskie doświadczenia w tematyce rozwoju i transformacji miast. Przy tej okazji, zwrócił uwagę m.in. na pewne historyczne podobieństwa Kuala Lumpur i Katowic oraz podziękował za dotychczasowe informacje jakimi władze malezyjskie dzieliły się z Polską dot. organizacji World Urban Forum w 2018 r. w Kuala Lumpur. Ambasador podkreślił, że rozwój Katowic i transformacja obszarów zdegradowanych może być dobrym przykładem dla innych miast poprzemysłowych. Przedstawił również najważniejsze innowacyjne rozwiązania dla miast, którymi Polska mogłaby podzielić się z Malezją.  

Zdjęcia (3)