Tytuł/stanowisko: Księgowy/a

Księgowy/a w Dziale księgowo-finansowym

Wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji upłynął: 08-10-2021

Nadleśnictwo Pińczów ogłasza nabór zewnętrzny na wolne stanowisko pracy księgowy/a w dziale księgowo-finansowym

Zakres obowiązków

  1. Sprawdzanie, dekretowanie i ksiegowanie faktur sprzedaży, zakupu, ZUL oraz terminowe regulowanie zobowiązań wobec dostawców
  2. Prowadzenie ewidencji VAT, uzgadnianie kont z rejestrem zakupu VAT, sporzadzanie JPK
  3. Naliczanie i terminowe przekazywanie rozrachunków wewnatrzbranżowych
  4. Naliczanie, ksiegowanie ZFŚS, odsetek, rekompensat odpisu na FL, pozostałych kosztów
  5. Rozliczanie sprzedaży detalicznej zgodnie z obowiązującymi przepisami (faktury lub zbiorcze zestawienia paragonów) z leśnictw, a takze dokonywanie sprzedazy detalicznej dla pracowników i ich rodzin z wykorzystaniem drukarki fiskalnej.
  6. Analiza i sprawdzanie porawności księgowań na przydzielonych kontach analitycznych i sysntetycznych
  7. Rozliczanie raportu kasowego wraz z dokumentami, kontrolowanie salda dziennego kasy.
  8. Branie czynnego udziału w porzadzaniu planów finansowo-gospodarczych, sprawozdań miesięcznych, kwartalnych i rocznych.
  9. Kompletowanie i przygotowanie korespondencji z działu księgow-finansowego i przekazywanie jej do sekretariatu.
  10. Sporządzanie i kompletowanie dokumentacji spraw do radcy prawnego.
  11. Uzgadnianie sald z kontrahentami i windykacja należności

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: świętokrzyskie
Biuro Nadleśnictwa Pińczów, Michałów 294, 28-411 Michałów

Wymagania

Wymagania obligatotyjne

  1. Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość
  2. Roczny staż pracy w księgowości
  3. Pełna zdolność do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych
  4. Dobra zanjomość obsługi podstawowych programów komputerowych pakietu oprogramowania MS offce (Word, Excel, Outlook)
  5. Brak przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na danym stanowisku

Wymagania dodatkowe

  1. Znajomość przepisów o rachunkowości, przepisów prawa podatkowego, ustawy o lasach.
  2. Znajomość zasad gospodarki finasowej  PGL LP
  3. Znajomość i obsługa Sustemu Informatycznego Lasów Państwowych (SILP)
  4. Posiadanie prawa jazdy kategorii B

  1. List motywacyjny z adresem do korespondencji oraz nr telefonu i adresem poczty e-mail - opatrzony własnoręcznum podpisem
  2. CV
  3. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, staż pracy, kwalifikacje zawodowe, ukończone kursy, szkolenia itp. dotyczące stanowiska pracy, na które jest prowadzona rekrutacja (oryginały do wglądu podczas rozmowy rekrutacyjnej)
  4. Kwestinariusz osobowy kandydata na pracownika  (załącznik nr 1 do pobrania)
  5. Klauzula informacyjna dla kandydata do pracy w Nadleśnictwie Pińczów (załącznik nr 2 do pobrania)
  6. Oświadczenie kandydata  (załącznik nr 3 do pobrania)

Wymagane dokumenty aplikacyjne można składać :

  • pocztą tradycyjną na adres: Nadleśnictwo Pińczów,  Michałów 294, 28-411 Michałów
  • osobiście w sekretariacie nadleśnictwa
  • pocztą elektroniczną na adres e-mail: pinczow@radom.lasy.gov.pl
    w  terminie do 8 października 2021r. do godz. 1200 z dpiskiem "Dokumenty aplikacyjne na stanowisko ksiegowy"

Po zakończeniu procesu naboru komisyjnie zostaną zniszczone wszystkie dokumenty przesłane przez kandydatów za wyjatkiem dokumentów kandydata wyłonionego w konkursie

Nadleśniczy Nadleśnictwa Pińczów zastrzega sobie mozliwość unieważnienia naboru na każdym  etapie bez podania przyczyny

Nadlesnictwo Pińczów nie zwraca kandydatom kosztów związanych z rekrutacją.

Ogłoszenie o naborze zewnętrznym na stanowisko księgowego wraz załącznikami nr 1,2,3
Ogłoszenie​_o​_naborze​_zewnętrznym​_na​_stanowisko​_księgowego.pdf 2.93MB
Pierwsza publikacja:
21.09.2021 13:10 Grzegorz Markowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Grzegorz Markowski/ Agnieszka Kołodziejczyk-Krzak
Oferta pracy na wolne stanowisko księgowy/a 2.0 21.09.2021 13:33 Grzegorz Markowski
Oferta pracy na wolne stanowisko księgowy/a 1.0 21.09.2021 13:10 Grzegorz Markowski