Tytuł/stanowisko: Księgowy

Nadleśniczy Nadleśnictwa Stąporków ogłasza nabór wewnętrzny na stanowisko pracy: Księgowy - umowa na zastępstwo

Wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na zastępstwo
Termin składania aplikacji upłynął: 04-04-2022

Informacje o ofercie

1) Praca w pełnym wymiarze czasu pracy.
2) Zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony – w celu zastępstwa nieobecnego pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
3) Podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia,
4) Świadczenia socjalne i zdrowotne.

Zakres obowiązków

- Sporządzanie na podstawie zatwierdzonych dokumentów i zgodnie z obowiązującymi
przepisami list płac w systemie komputerowym,
- Prowadzenie i kontrola niezbędnej dokumentacji związanej ze sporządzaniem list płac.,
- Sporządzanie comiesięcznych deklaracji ZUS w programie Płatnik,
- Rozliczanie PFRON, w tym sporządzanie deklaracji miesięcznych i rocznych zgodnie z
przepisami,

- Sporządzanie deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych: PIT-4R, PIT-11, PIT-
8R,
- Prowadzenie rozliczeń związanych z PPK,
- Sporządzanie rozliczeń ryczałtów za używanie prywatnych samochodów do celów
służbowych,
- Sporządzanie rozliczenia dodatku za oświetlanie kancelarii,
- Wprowadzanie przelewów płacowych, związanych z płacami i pozostałych w bankowości
elektronicznej. Weryfikacja transakcji płatniczych przed sporządzeniem płatności dla
kontrahentów pod względem przepisów o VAT (m.in. split payment, „biała lista”),
- Sporządzanie miesięcznej informacji z zatrudnienia i płac – LPIO-6,
- Uzgadnianie sald kont rozrachunkowych: 225*,230*,240*,242*,241*,
- Prowadzenie kasy Nadleśnictwa zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi,
systematyczna ewidencja operacji gospodarczych z obrotów gotówkowych w systemie
komputerowym,
- Uzgadnianie rejestrów zakupu i sprzedaży, sporządzanie na tej podstawie deklaracji
podatku VAT i JPK,
- Znaczenie operacji gospodarczych w księgach podatkowych – zgodnie z zakresem
obowiązków.
Szczegółowy zakres czynności zostanie ustalony po zatrudnieniu.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: świętokrzyskie
Biuro Nadleśnictwa Stąporków

Wymagania

1)wykształcenie średnie ekonomiczne lub wyższe ekonomiczne, bądź wyższe leśne,
2) doświadczenie zawodowe w księgowości,
3) minimum 1 rok stażu pracy,
4) znajomość przepisów Ustawy o rachunkowości, Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawy o podatku od towarów i usług,
5) znajomość obsługi komputera i innych urządzeń biurowych oraz oprogramowania MS Office,
6) rozwinięta umiejętność analitycznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów,
7) odpowiednie predyspozycje osobowe tj. sumienność, dokładność, dyspozycyjność,
umiejętność pracy w zespole.

1)CV opatrzone własnoręcznym podpisem (wraz z adresem do korespondencji, numerem telefonu i adresem poczty e-mail),
2) List motywacyjny opatrzony własnoręcznym podpisem,
3) Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych (zał. nr 1),
4) Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (załącznik nr 2),
5) Oświadczenie kandydata (załącznik nr 3),
6) Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, ukończone kursy, szkolenia (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej).

Ogłoszenie o naborze na stanowisko księgowy - umowa na zastępstwo N. Stąporków
Ogłoszenie​_o​_naborze​_na​_stanowisko​_księgowy​_-​_umowa​_na​_zastępstwo​_N​_Stąporków.pdf 0.15MB
Załącznik nr 1 Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika LP
Załącznik​_nr​_1​_Kwestionariusz​_osobowy​_kandydata​_na​_pracownika​_LP.pdf 0.07MB
Załacznik nr 2 Klauzula informacyjna
Załacznik​_nr​_2​_Klauzula​_informacyjna.pdf 0.10MB
Załacznik nr 3 Oświadczenie kandydata
Załacznik​_nr​_3​_Oświadczenie​_kandydata.pdf 0.06MB
Pierwsza publikacja:
21.03.2022 20:52 Łukasz Kowalski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Nadleśniczy Nadleśnictwa Stąporków
NABÓR WEWNĘTRZNY NA STANOWISKO PRACY: KSIĘGOWY – umowa na zastępstwo 1.0 21.03.2022 20:52 Łukasz Kowalski