W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowy program rozwoju czytelnictwa na lata 2021-2025

Logo i napis Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W  efekcie intensywnych działań nauczycieli-bibliotekarzy Nasza Szkoła w ciągu dwóch ostatnich lat otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na l. 2016-2020 oraz 2021-2025. Priorytet 3.

Warunkiem otrzymania tego wsparcia było podjęcie przez nauczycieli-bibliotekarzy  zróżnicowanych działań promujących  rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w szkole i w  środowisku lokalnym, współpraca z innymi bibliotekami itp.

Z przyjemnością informujemy, że z NPRCz za l. 2021-2025 Biblioteka Szkolna zakupiła książki i elementy wyposażenia na kwotę 9800 zł (z poprzedniego programu na kwotę 12000 zł).

Wybór tytułów książek do Naszej Biblioteki konsultowany był z uczniami, nauczycielami  i Radą Rodziców. Zakupiłyśmy 390 książek, z czego 49% stanowią lektury (zgodne z obowiązującym kanonem lektur na rok szkolny 2021/2022). Pozostałe 51% zakupionych książek to tytuły z dziedziny muzyki, pedagogiki, fantasy, książki popularnonaukowe,  dotyczące problematyki –  wykluczenia, niepełnosprawności itp.

Wszystkie osoby zainteresowane zakupionymi publikacjami serdecznie zapraszamy do Biblioteki Szkolnej.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}