Powrót

Komunikat o wszczęciu śledztwa i zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec sprawcy zabójstwa mieszkańca Giżycka

05.01.2026

Komunikat o wszczęciu śledztwa i zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec sprawcy zabójstwa mieszkańca Giżycka

Sygn. 3003-4.0610.2.2026

Komunikat o wszczęciu śledztwa i zastosowaniu tymczasowego aresztowania

wobec sprawcy zabójstwa mieszkańca Giżycka.

 

Prokuratura Rejonowa w Giżycku przedstawiła 37 – letniemu mieszkańcowi gminy Giżycko zarzut dokonania w dniu 31 grudnia 2025 roku w Pięknej Górze gm. Giżycko zabójstwa 78- letniego kierowy taksówki. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Okoliczności sprawy.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa mieszkańca Giżycka w dniu 31 grudnia 2025 roku. Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, iż w dniu 31 grudnia 2025 roku w godzinach wieczornych na jednej z giżyckich ulic zauważono pojazd, którego tor jazdy wzbudził zaniepokojenie innych uczestników ruchu. Po zatrzymaniu okazało się, iż kierujący nim mężczyzna posiada liczne obrażenia ciała. Pomimo udzielonej niezwłocznie pomocy medycznej pokrzywdzony zmarł na miejscu. Ustalono, iż pokrzywdzonym jest Lech W. lat 78 prowadzący działalność w zakresie przewozów pasażerskich osób. Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia potencjalnego sprawcy zdarzenia. Ustalili, iż pokrzywdzony realizował kurs dla Mateusza G. do miejscowości Piękna Góra gm. Giżycko. Już w dniu 31 grudnia 2025 roku Mateusz G. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Zarzuty dla podejrzanego i zastosowane środki zapobiegawcze.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator w dniu 2 stycznia 2026 roku przedstawił Mateuszowi G. zarzut tego, że w dniu 31 grudnia 2025 roku w Pięknej Górze, gm. Giżycko działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego zadając mu wielokrotnie ciosy nożem w głowę, szyję i kończyny górne spowodował obrażenia ciała w postaci 33 ran kłutych i kłuto - ciętych wyżej wymienionych okolic w następstwie czego pokrzywdzony utracił znaczną ilość krwi i zmarł to jest o czyn z art. 148 § 1 kk. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze od 10 lat albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił również składania wyjaśnień. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd na posiedzeniu w dniu 3 stycznia 2026 roku uwzględnił wniosek prokuratora w całości.

Postępowanie jest w toku.

 

Rzecznik Prasowy

Daniel Brodowski

{"register":{"columns":[]}}