W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ŚMIERTELNE POBICIE SEBASTIANA G. W MYSZYŃCU W LIPCU 2024R. SPRAWA ZAKOŃCZONA WYROKIEM SĄDU OKRĘGOWEGO

28.11.2025

Biały napis Komunikat ŚMIERTELNE POBICIE SEBASTIANA G. W MYSZYŃCU W LIPCU 2024R. SPRAWA ZAKOŃCZONA WYROKIEM SĄDU OKRĘGOWEGO na niebieskim tle

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce oskarżyła Damiana S. i Mateusza T. o pobicie ze skutkiem śmiertelnym Sebastiana G. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Ostrołęce. 

Wyrokiem z dnia 27 listopada 2025r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał oskarżonych Mateusza T. i Damiana S. za winnych tego, że w dniu 13 lipca 2024r. w miejscowości Myszyniec, województwo mazowieckie, działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w pobiciu Sebastiana G. w ten sposób, że uderzali go pięścią po głowie i w okolicach głowy, trafiając w szyję, a także uderzali po górnej części tułowia, przez co narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, powodując obrażenia ciała w postaci podbiegnięć krwawych na grzbietowej powierzchni ręki prawej, podbiegnięć krwawych na wysokości łuku żebrowego prawego, nadto duszenie się skutkujące zgonem pokrzywdzonego, które to następstwa powinni i mogli przewidzieć, przy czym Damian S. zarzucanego mu czynu dopuścił się, będąc uprzednio skazanym za umyślne przestępstwo podobne w ciągu 5 lat po odbyciu za nie kary co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności, tj. o czyn z art. 158 §3 k.k. w stosunku do oskarżonego Mateusza T. i o czyn z art. 158 §3 k.k. w zw. z art. 64 §1 k.k. w stosunku do oskarżonego Damiana S. i za to wymierzył im kary: Damianowi S. karę 10 lat pozbawienia wolności, zaś Mateuszowi T. 12 karę lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł solidarnie od oskarżonych na rzecz oskarżycieli posiłkowych po 100.000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności zaliczył oskarżonym okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie oraz orzekł o kosztach. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypominamy, że Sebastian G. był poszukiwany jako zaginiony od 13 lipca 2024r. do nocy z 29/30 listopada 2024r, kiedy to ciało mężczyzny zostało odnalezione. Zwłoki ukryte były na terenie lasu, w głębokim wykopanym dole, zasypane były ziemią i przykryte gałęziami. W trakcie trwania śledztwa sprawdzane były wszystkie miejsca, w których mógł przebywać 28-latek. Podczas poszukiwań wykorzystano m.in. drony. W sumie przeszukano ponad 650 hektarów terenu. 

 

Elżbieta Edyta Łukasiewicz
Rzecznik Prokuratury Okręgowej
w Ostrołęce 
rzecznik.prasowy.poost@prokuratura.gov.pl 
tel. 695 711 255
Profil na Platformie X: @Prok_Okreg_Ost

{"register":{"columns":[]}}