Prokurator wnioskuje o areszt na 3 miesiące dla podejrzanego o usiłowania zabójstwa żony przy użyciu broni czarnoprochowej
09.10.2025
W ramach nadzorowanego przez Prokuratura Rejonowego w Ostrowie Wlkp. śledztwa funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. zatrzymali 62 letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony przy użyciu broni czarnoprochowej.
Zgodnie z obowiązującym prawem na w/w broń nie jest wymagane pozwolenie.
Na podstawie poczynionych ustaleń, w tym analizy zabezpieczonych zapisów monitoringu prokurator zarzucił mu, że w dniu 7 października 2025 r. w czasie sprowokowanej przez niego awantury domowej znajdując się w stanie nietrzeźwości usiłował pozbawić życia swoją żonę w ten sposób, że oddał w jej kierunku dwa strzały z rewolweru czarnoprochowego, z których jeden ranił pokrzywdzoną powodując u niej poważne obrażenia ciała zamiaru swego nie realizując z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej.
Kobieta z raną postrzałową została w trybie pilnym hospitalizowana, gdzie aktualnie brak jest możliwości wykonania z jej udziałem czynności procesowych.
Jak ustalono, mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu miał celowo poprzez rozlanie substancji łatwopalnej doprowadzić do powstania pożaru obejmującego budynek mieszkalny, pomieszczenie gospodarze i samochód osobowy, co skutkowało konicznością podjęcia akcji gaśniczej przez funkcjonariuszy straży pożarnej.
Mężczyzna nie przyznał się przyznał do stawianego mu zarzutu składając obszerne wyjaśnienia stojące w ocenie prokuratora w sprzeczności z zgromadzonym materiałem dowodowym ( w tym zapisami monitoringu) i stanowiące przyjętą linię obrony.
Mężczyźnie grozi kara w wymiarze od 10 lat pozbawienia wolności do kary dożywotniego pozbawienia wolności.
Celem zapewnienie prawidłowego toku postępowania prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Rzecznik Prasowy
Maciej Meler