W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat nr 16/2022 (dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Słupska m.in. czerpiącej korzyści z prostytucji kobiet)

Baner przedstawiający figurkę temidy.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku wniosła do słupskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia p-ko  10  osobom, to jest: Dominikowi K., Marcinowi N., Natanowi K., Michałowi G., Piotrowi D.-Z., Mariuszowi W., Ewie M., Ewelinie K., Patrykowi P. oraz Dawidowi W., którym zarzuca się w różnych konfiguracjach popełnienie przestępstw związanych z obrotem narkotykami, czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji kobiet, dokonywaniem wymuszeń rozbójniczych  oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie powyżej wskazanych przestępstw. 

Oskarżeni to głównie mieszkańcy Słupska w wieku od dwudziestu paru do czterdziestu paru lat.

Jak ustalono niniejsza grupa przestępcza działa w okresie od  co najmniej połowy lipca 2017r. do  maja 2021r., natomiast na czele tej grupy stał Dominik K., a w jego zastępstwie jego partnerka, a obecnie żona  Ewelina K. Członkowie niniejszej  grupy przestępczej odpowiedzialni są przede wszystkim za organizację na terenie Słupska prostytucji zwerbowanych do tego kobiet działających w ramach tzw. „domówek”, z czego osiągnięto korzyść majątkową w kwocie co najmniej 1 miliona złotych oraz za wprowadzenie do obrotu znacznej  ilości narkotyków w postaci  marihuany, amfetaminy oraz kokainy o łącznej wadze co najmniej 3 kg.

Części występującym w sprawie oskarżonym zostały także przedstawione zarzuty   udziału w bójce przy użyciu maczet i noży, do której doszło w kwietniu  2020r. w Słupsku przy ul. Sportowej, a także zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz wymuszeń rozbójniczych, do których doszło w styczniu i lutym 2020r. w Słupsku na szkodę czterech ustalonych pokrzywdzonych.

W toku przeprowadzonych przesłuchań oskarżeni  nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw po czym odmówili wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane im pytania.  

Na etapie postępowania prokuratorskiego wobec 6 oskarżonych, to jest wobec: Dominika K., Marcina N., Damiana G., Michała G., Ewy M. oraz  Eweliny K. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec  4 innych oskarżonych, to jest wobec  Piotra D.-Z., Mariusza W., Patryka P. i Dawida W.  zastosowano  środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym takie jak dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

 Występującym w sprawie oskarżonym za popełnienie zarzucanych im przestępstw  grozić teraz będzie  kara nawet do 20  lat pozbawienia wolności. Część występujących w niej oskarżonych była już wcześniej kara sądownie, również za popełnienie przestępstw podobnych, wobec czego poniektórzy z nich będą odpowiadać jak recydywiści. 

Dla przypomnienia niniejsza sprawa była wcześniej prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Słupsku, a do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku została przejęta w czerwcu 2020r. z uwagi na skomplikowany oraz wieloosobowy charakter sprawy.

Akta sprawy składają się z 40 tomów, na które składa się prawie 8000 stron różnego rodzaju materiału dowodowego.

Rozbicie powyższej grupy przestępczej było możliwe  dzięki współpracy Prokuratury Okręgowej w Słupsku z Centralnym Biurem Śledczym Policji Wydział w Słupsku.

 

 

{"register":{"columns":[]}}