W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat w sprawie 3042-2.Ds.2.2021

29.10.2024

Baner ważny komunikat. W tle młotek

Postanowieniem z dnia 21 października 2024 r. w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie wydano postanowienie o zawieszeniu dochodzenia o sygnaturze 3042-2.Ds.2 .2021, prowadzonego w sprawie o czyny z art. 93 ustawy o obligacjach, art. 300§1 kk, na podstawie art. 22§1 kpk, wobec konieczności uzyskania opinii biegłego. Postanowieniem z dnia 4.09.2024 r. powołano biegłych z zakresu wyceny i analizy finansowego przedsiębiorstw, celem dokonania szeregu ustaleń, m. innymi związanych z analizą przepływów finansowych, analizą warunków emisji, oceną „daty brzegowej” ogłoszenia warunków o upadłość. Zgodnie z danymi przekazanymi przez biegłych, czas realizacji opinii wynosi około 7 miesięcy, zaś dalszy kierunek tego postępowania uzależniony jest od uzyskania i wyników przedmiotowej opinii.

Na powyższe postanowienie służy podejrzanemu i pokrzywdzonemu zażalenie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy w terminie zawitym 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia. Wniesienie zażalenia po tym terminie jest bezskuteczne /art. 122 § 1 i 2, 460 k.p.k./. Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie.

Z uwagi na to, że w sprawie występuje wielu pokrzywdzonych, na zasadzie art. 131 § 2 i 3 k.p.k. o treści postanowienia zawiadamia się pokrzywdzonych, poprzez ogłoszenie na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

{"register":{"columns":[]}}