W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja Stowarzyszenia "Republika Polonia"

03.09.2021

3 września 2021 roku w Warszawie rozpoczęła się trzydniowa międzynarodowa konferencja polonijna pt. ,,Rola osób pochodzenia polskiego zamieszkałych poza granicami kraju w ochronie dobrego imienia Polski i Polaków".

Konferencja Stowarzyszenia Republika Polonia
Warszawa, 3.09.2021

Konferencja zatytułowana ,,Rola osób pochodzenia polskiego zamieszkałych poza granicami kraju w ochronie dobrego imienia Polski i Polaków" i zorganizowana przez Stowarzyszenie "Republika Polonia" to znakomita okazja do spotkania w gronie Polaków z całego świata. W atmosferze merytorycznego i konstruktywnego dialogu, wielu znakomitych gości zwróciło uwagę na istotę i skuteczność budowania i obrony dobrego imienia naszego Państwa za granicą, nie tylko przez organizacje polonijne, ale przede wszystkim, przez każdego Polaka.

Zdaję sobie sprawę jak ważną rolę, w dobie szalejącej dezinformacji, pełnią poszczególni Polacy, w dbaniu o prawdę oraz interes Polski na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że dla uczestników konferencji spotkanie będzie owocne i będą mogli zdobyte doświadczenie wdrażać w życie i przekazywać dalej do środowisk polskich i polonijnych na całym świecie - podkreślił Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, który miał okazję wygłosić przemówienie w trakcie tego ważnego wydarzenia.

 

Serdeczne podziękowania należą się Stowarzyszeniu ,,Republika Polonia" oraz Fundacji „Wolność i Demokracja” za trud włożony w organizację konferencji.

Konferencja została sfinansowana ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.  

Zdjęcia (5)