W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nagroda Polonijna Forum

09.09.2021

Wieczorem 9 września 2021 roku, podczas Gali XXX-lecia Forum Ekonomicznego w Karpaczu, po raz pierwszy w historii wręczona została Nagroda Polonijna Forum.

Foto: Adam Guz/KPRM

Laureatami pierwszej Nagrody Polonijnej Forum zostali Andżelika Borys i Andrzej Poczobut, przebywający w białoruskim więzieniu działacze Związku Polaków na Białorusi, prześladowani przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

W ich imieniu nagrody odebrały Panie Irena Biernacka i Maria Tiszkowska, które - także represjonowane - opuściły Białoruś dzięki sprawnym działaniom polskich służb dyplomatyczno-konsularnych. Nagrodę wręczył Premier RP Mateusz Morawiecki. 

Obie Panie nie kryły wzruszenia, odbierając nagrody dla swoich Przyjaciół i mając w pamięci straszne doświadczenia prześladowań dyktatury Aleksandra Łukaszenki.
 
Polska pamięta o naszych Rodakach na Białorusi, którzy od wieków zamieszkują na tych terenach, będąc jednocześnie lojalnymi obywatelami tego państwa. 

Zdjęcia (3)