W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie z Stowarzyszeniem Republika Polonia

25.03.2021

25 marca 2021 roku przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia Republika Polonia spotkali się za pośrednictwem wideokonferencji z Janem Dziedziczakiem Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą.

Spotkanie z Stowarzyszeniem Republika Polonia

W spotkaniu udział wziął zarząd Stowarzyszenia oraz jego przedstawiciele z wielu krajów świata takich jak m.in.: USA, Australii, Kanady, Szwecji, Francji, Szwecji, Litwy, Norwegii. Maria Szonert-Binienda (USA), prezes Stowarzyszenia wraz z pozostałymi uczestnikami spotkania przedstawiła główne kierunki oraz cele nowo powstałej organizacji polonijnej.

Podczas spotkania minister Jan Dziedziczak zaapelował o podejmowanie realnych działań w celu budowania i obrony dobrego imienia polski za granicą przez środowiska polonijne. Zwrócił się również do uczestników spotkania o budowanie propolskiego lobby.

Zarząd Stowarzyszenia Republika Polonia oraz pozostali uczestnicy wyrazili zaniepokojenie obecną sytuacją mniejszości polskiej na Białorusi oraz aresztowaniami przedstawicieli organizacji polskich na Białorusi. Przedstawili plany działań skierowanych do organizacji na całym świecie zajmujących się prawami człowieka, mających na celu poinformowanie ich na temat prześladowań mniejszości polskiej na Białorusi.

Zdjęcia (1)