W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta w Białoruskim Domu w Warszawie

23.03.2021

Minister Jan Dziedziczak odwiedził siedzibę Fundacji Białoruski Dom na Saskiej Kępie w Warszawie, gdzie spotkał się z prezesem fundacji, Alesiem Zarembiukiem oraz Rafałem Dzięciołowskim, prezesem Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Spotkanie w Białoruskim Domu

Rozmowa dotyczyła m.in. funkcjonowania Fundacji w czasie epidemii koronawirusa oraz planów rozwoju na dalsze miesiące. Jedną z naważneijszych kwestii poruszonych podczas spotkania była sytuacja Polaków na Białorusi, którzy wytrwale walczą o życie w niepodległym kraju.

„Polacy i Białorusini są sobie niezwykle bliscy jako narody. Polacy na Białorusi są od wieków współgospodarzami swojej ziemi, dziś są także lojalnymi obywatelami Białorusi, którzy pragną żyć w pełni wolnym kraju.” – podkreślił Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.

We wrześniu 2020 roku klucze do obecnej siedziby Białoruskiego Domu na ręce Swietłany Cichanouskiej przekazał Premier Mateusz Morawiecki.

Zdjęcia (2)