W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmarł o. Alojzy Kosobucki

10.09.2021

Śp. Alojzy Kosobucki

Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. o. Alojzego Kosobuckiego.

8 września, w wieku 53 lat, po 32 latach życia zakonnego i 26 latach kapłaństwa, do domu Pana odszedł niezwykły polski duszpasterz. Paulin o. Alojzy Kosobucki był człowiekiem o wielkim sercu i niespotykanej życzliwości. Poświęcił się odbudowie odzyskanego kościoła podominikańskiego w Kamieńcu Podolskim. Był pierwszym z wyświęconych w 1995 roku kapłanów pochodzących z Ukrainy. Zaangażowany, pomocny, oddany Bogu i ludziom. Nieustannie pomagał w duszpasterstwie przy katedrze i w miejscowościach poza Kamieńcem: w Żwańcu, Kołybajówce, Chocimie i innych parafiach na Ukranie. Pasjonat historii, patriota, orędownik polskości i opiekun podolskich Polaków.

Ojca Alojzego Kosobuckiego zapamiętamy jako człowieka modlitwy i czynu, głęboko zaangażowanego w sprawy Polaków na Ukrainie.

Niech pozostanie w naszej pamięci jako dobry, mądry i pobożny człowiek, którego postawa życiowa powinna być przykładem dla nas wszystkich.

 

Rodzinie, przyjaciołom oraz Rodakom

składam najgłębsze wyrazy współczucia

 

Jan Dziedziczak

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą