W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert z okazji Święta Niepodległości

17.11.2025

kilkadziesiąt osób stojących na scenie, za nimi niebieska kotara i biało-czerwona wstęga, z przodu publiczność

„To, co jest narodowe, krajowe, miejscowe, co jest echem dziecinnych naszych przypomnień, nigdy mieszkańcom ziemi, na której się urodzili i wzrośli, podobać się nie przestanie…” - St. Moniuszko
12 listopada 2025 roku w  Państwowej Szkole Muzycznej odbył się wspaniały koncert z okazji  Święta Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele uczcili 107 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert składał się z dwóch części. 
W pierwszej zaprezentowali się uczniowie: chór szkolny TUTTI pod kierunkiem Agaty Gierłowskiej-Nowickiej, Anna Wesołek (naucz.N.Janik-Zajma), Szymon Gośliński (naucz D. Gościńska), Albert Szykowny (naucz.T.Chełpiński), Zuzanna Cybulska (naucz. A.Downar -Zgółka), Małgorzata  Burzyńska (naucz. R.Futyma), Sandra Gasza (naucz.T.Chełpiński), Katarzyna Nowicka (naucz. A. Uznańska), Franciszek Nowaczyk (naucz. P.Stadnik), Michalina Ciesielska (naucz. S.Framski), Jakub Owczarek (naucz. P.Kichler), akompaniowały: M.Hołoga-Hauptman, A. Uznańska, T. Kaczmarek.
Na koncercie w większości rozbrzmiewała muzyka kompozytorów polskich. W czasach zaborów muzyka i kultura była wielką podporą dla narodu polskiego. Kolejne utwory przeplatały ciekawostki z historii Polski i muzyki przedstawione przez  prowadzącą koncert Agatę Gierłowską – Nowicką oraz trafne wypowiedzi na temat ojczyzny i patriotyzmu zaprezentowane  przez uczniów Jakuba Jabłońskiego i Aleksandrę Gurgas.
Drugą część koncertu wypełniły pieśni i piosenki patriotyczne śpiewane wspólnie z publicznością min. Pierwsza brygada, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani, Białe róże, Serce w plecaku, Sen o Warszawie, Kocham wolność.  Licznie zgromadzona publiczność bardzo entuzjastycznie przyjęła występy uczniów i możliwość włączenia się do wspólnego śpiewu.
Takie uczczenie Święta Niepodległości na pewno na długo pozostanie w pamięci. 

Opr. Agata Gierłowska-Nowicka

Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć z uroczystości - dziękujemy portalowi "Twoja Słupca"

plakat z informacją o koncercie z okazji Święta Niepodległości, na dole po lewej grafika orła na czerwonym okręgu, na środku biało-czerwona flaga na szarym tle

Materiały

Koncert z okazji Święta Niepodległości w PSM w Słupcy

Wideo

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}