W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert finałowy Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Sochaczewie 18 czerwca 2023 r.

18.06.2023

z lewej strony plakatu grafika 5 zatemperowanych ołówków. Informacje na plakacie: II Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Sochaczewie. 2-18 czerwca 2023, Mistrzowie i Uczniowie. Koncert 18 czerwca 2023 r. godz. 19.00
Kościół Parafii Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie.

Koncert odbędzie się bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w Kościele Parafii Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie.

Podczas Koncertu wystąpią:
- Sylwia Strugińska-Wochowska - sopran
- Waldemar Krawiec - organy
- Jan Bokszczanin - organy
- Julia Bagniuk - sopran
- Julia Brzezińska - altówka
- Amelia Stefańska - skrzypce
- Marcel Sobieraj - akordeon 

Sylwia STRUGIŃSKA-WOCHOWSKA - absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K.  Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Jolanty Gzelli. Doktor sztuki w dyscyplinie artystycznej wokalistyka. Jest również absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Od 2005 roku solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie śpiewała partie sopranowe w operetkach, operach i musicalach J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana, K. Zellera, P. Abrahama, L. Bernsteina, J. Bocka, J. Offenbacha, W. A. Mozarta, St. Moniuszki, L. Różyckiego takie jak: Adela, Annina, Arsena, Hanna Glawari, Walentyna, Pamina, Papagena, Hanna, Wanda, Krysia, Liza, O Lia San, Anastazja, Mi, Hudel, Chawa, Eliza Doolittle, Eileen, Kunegunda i inne.  Laureatka Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie, a także uhonorowana Uznaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za niezapomniane kreacje i wieloletnią pracę na łódzkiej scenie. Występowała na wielu polskich festiwalach m.in. na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego, czy Sławomira Pietrasa, a także brała udział w koncertach oraz przedstawieniach operowych i operetkowych zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju: w Niemczech, Belgii, Holandii, Litwie, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Spełnia się jako pedagog prowadząc klasę wokalną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie oraz Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Skierniewicach, gdzie zaangażowanie w pracy pedagogicznej potwierdzają osiągane sukcesy uczniów w konkursach wokalnych. Chętnie wykonuje lirykę wokalną, muzykę sakralną oraz lżejszy repertuar, taki jak piosenki Kabaretu Starszych Panów, Dwudziestolecia Międzywojennego, czy bliskie jej sercu piosenki Anny German.

Waldemar Krawiec – urodził się w 1964 roku w Kędzierzynie – Koźlu. Naukę gry na organach rozpoczął w Studium Organistowskim przy Kurii Biskupiej w Opolu pod kierunkiem Barbary Ślęczek. Ukończył z wyróżnieniem PSM II stopnia w Zabrzu w klasie organów Łucji Krosny-Widerowej. Będąc na roku dyplomowym pełnił przez rok obowiązki organisty w kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie, po śmierci pierwszego nauczyciela fortepianu Wiktora Świętka. Następnie studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego. U swego mistrza ukończył również studia podyplomowe. Tematem jego pracy dyplomowej, było przygotowanie do druku Fantazji op. 14 Jana Gawlasa. W czasie studiów pełnił obowiązki organisty w kościele p.w. śś. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach (Dąb), a po studiach przez 7 lat w kościele św. Kamila w Zabrzu. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich poświęconych interpretacji muzyki organowej w Polsce, Niemczech i Belgii, prowadzonych przez wybitnych profesorów: U. Spang-Hansena, J. Boyera, J. Ferrarda, Ch. Bosserta, N. Danby. W 1994 r. otrzymał wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu za najlepsze wykonanie utworu „Mater dolorosa”. Brał udział w wielu koncertach jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Włochy, Węgry, Czechy, Słowacja, Łotwa, Rosja, Finlandia). Interesuje się muzyką śląską. W 1996 r. brał udział w koncercie poświęconym 25 rocznicy śmierci śląskiego kompozytora Fritza Lubricha. W 2003 roku już po raz drugi brał udział w Festiwalu Kompozytorów Śląskich w Opolu, gdzie wykonał monograficzne koncerty poświęcone twórczości wrocławskiego organisty i kompozytora Moritza Brosiga. W roku 2000 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze za osiągnięcia pedagogiczne oraz wkład w rozwój kultury w mieście. Z jego inicjatywy zapoczątkowano w 1995 roku koncerty organowe w Zabrzu, które przekształciły się w Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego. Został dyrektorem artystycznym tego Festiwalu. Prowadzi klasę organów w PSM II st. w Zabrzu. Jest wykładowcą w Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkole Organistowskiej w Gliwicach. Udzielał się w pracach redakcyjnych nad wydaniem nowego Chorału „Droga do nieba”. Uczestniczył w projekcie zakupu i instalacji organów do kościoła św. Jakuba na wyspie Sachalin (Rosja). Na ten cel zagrał 30 koncertów charytatywnych w diecezji gliwickiej i oplskiej. W roku 2013 zagrał koncert inauguracyjny w kościele św. Jakuba na Sachalinie gdzie zostały zamontowane nowe organy. Nagrał płytę CD rejestrującą cztery instrumenty śląska opolskiego oraz trzy płyty z muzyką kompozytorów śląskich. We wrzesniu 2015 roku otrzymał nagrodę w dziedzinie kultury od Prezydanta miasta Zabrze. Jest członkiem Diecezjalnej Komisji Odbioru Organów w Gliwicach.

 

{"register":{"columns":[]}}