W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień AIDS

01.12.2021

Szanowni Państwo, Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od 1988 roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. W 2021 roku hasło Światowego Dnia AIDS, promowane również przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Walki z AIDS (UNAIDS) brzmi: Koniec nierówności. Koniec AIDS. Koniec pandemii (End inequalities. End AIDS. End pandemics). Podkreśla się w ten sposób pilną potrzebę położenia kresu wszelkim nierównościom, które napędzają AIDS i inne pandemie.

1_grudnia_swiatowy_dzien_AIDS

HIV pozostaje bez utraty zdrowia publicznego, dotykanie osób. W 2020 roku na świecie:

• 37 700 000 osób żyło z HIV;

• 680 000 osób zmarło z przyczyn perks z HIV;

• Wykryto 1 500 000 nowych HIV;

• 73% osób dorosłych żyjących z HIV, aby zapewnićo terapię antyretrowirusową.

 

UNAIDS przed 1 grudnia przypomina, że ​​brak odważnych dyrektyw się z ryzykiem, że cel zakończenia AIDS 2030 r. nie zostanie zrobione, które zostanie pokonane, pokonując próby, pokonując próby, próbując rozwiązać próby zwalczania HIV/AIDS, nie usuwając problemu lub narzędzi do robienia AIDS.

Punkty odniesienia w ostatnichach światowych poczynił znaczne postępy w radzeniu sobie z epidemią HIV/AIDS, ważne globalne cele na 2020 r. nie musi się osiągać. Podziały, dysproporcje w dostępie do uzdrowienia, które uzdrowimy i niektóre lekceważenie praw do z przyczynowodzenia, przyczyniących, że HIV pozostanie globalnym problemem zdrowotnym.

Trwająca od lat epidemii COVID-19 prowadzi do pogłębienia osób początkujących, że życie wielu zakażonych HIV jest dwasze. Zwalczanie tych, którzy będą postępowali, nie będą postępowali tylko dla osiągnięcia zakończenia AIDS, ale również przyczynili się do osiągnięcia postępów w zakresie praw w odniesieniu do populacji osób i osób związanych z HIV. Sprawi, że społeczeństwo będzie lepsze do pokonania HIV, co przełoży się na ożywienie gospodarcze i w przyszłości.

W ciągu kilku ostatnich inwestycji w walce z leczeniem i zapewnianiem leczenia za każdym razem, gdy HIV i chorym na AIDS są wykonywane w ciągu dnia w tej dziedzinie i wsparciem w walce z COVID-19 . Zmieniły się w ostatnich latach perspektywy na przyszłość osób żyjących z HIV. Zgodnie z regułami antywirusowymi (ARV i szybkim krokiem wstecz) już teraz rozstrzygiem wirusa, HIV nie jest już teraz; można przez długie lata życia. Wprowadzili, aby skutecznie walczyć, spadkobiercy zainfekcyjności i spadek śmiertelności z powodu AIDS i dostawców.

W Polsce, według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 grudnia 2020 r. kultura kulinarna u 26 486 osób .

 

Na koniec października 2021 r. leczeniem ARV w Polsce było 14 326 pacjentów, w tym 96 dzieci. Leczenie jest związane i finansowane w ramach Programu Programu Ministra pn. „Leczenie antyretrowirusowe osób żyjących z wirusem HIV w Polsce na lata 2017 – 2021”.

Zaniepokojenie budzi fakt, że około 50% zgłaszanych jest w bardzo późnym stadionie, często pełnoobjawowego AIDS. Dlatego ważne jest przedsięwzięcie profilaktyczne, odpowiednie na różne potrzeby odbiorców.

Krajowe Centrum ds. AIDS od 2020 r. prowadzi kampanię edukacyjną pt. „Czy wiesz, że różne różne… problemy z HIV/AIDS: usuwanie od wielostronnej strony, poprzez promocję testowania w ramach HIV, aż po ąspektową profilaktykę tkankową. Ten ostatni temat miał swoją odsłonę w pierwszym dniu listopada (więcej na https: //a https://a.gov.pl/czywieszze/

W dniu 1 grudnia zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS poprzez przypięcie do usług lub/i użytkowników poprzez swoje przekazy informacyjne (media społecznościowe, strona internetowa) Czerwonej Kokardki – symbolu solidarności dla osób żyjących z HIV, chorymi na AIDS i ich rodzinami/ życie bliskimi.

Przyłączamy się do zaproszenia, wystosowanego przez Polską Fundację Pomocy Humanitarnej „Res Humanae”, do udziału w konferencjij z okazji Światowego Dnia AIDS XXVIII „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”.

W tym roku Konferencja odbędzie w dniach 1 - 2 grudnia. Konferencja jest-gadem z okazji forum dyskusyjnym poświęconym zapomogi HIV i A pod kątem medycznospołecznym, zorganizowanym Światowego Dnia AIDS w naszym kraju. Krajowe Centrum ds. AIDS patronuje dwóm sesjom:

I sesja – HIV i koinfekcje

II sesja – Okiem badacza – Krajowy Program Testnia Zakażeń HIV Zwalczania AIDS w międzynarodowym i międzynarodowym.

Konferencja będzie w systemie hybrydowym. Więcej informacji oraz warunki zamieszkania pod linkiem https://aids2021.pl/   

Organizatorzy napisali serdecznie zapraszamy do rozwoju.

{"register":{"columns":[]}}