Laureaci powiatowego konkursu „Mamo, tato nie pal przy mnie!” zrealizowanego w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” w roku szkolnym 2025/2026 w powiecie jarosławskim.
23.06.2026
Konkurs ogłosił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu. Adresowany był do dzieci 5-6 letnich jako wzmocnienie realizacji programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Głównym celem konkursu jest promowanie i kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy przez dzieci, wykonanej w dowolnych technikach w formacie A4. Praca miała nawiązywać do hasła konkursu „Mamo, tato, nie pal przy mnie!”.
Do powiatowego konkursu „Mamo, tato nie pal przy mnie!” wpłynęło 95 prac plastycznych z 14 przedszkoli i szkół realizujących program „Czyste powietrze wokół nas”. 2 nadesłane prace wykonane zostało w innym formacie niż to przewidywał regulamin konkursu. Decyzją Jury prace te brały udział w konkursie. Pozostałe nadesłane prace były zgodne z regulaminem konkursu, posiadały odpowiednie załączniki oraz w sposób oczywisty nawiązywały do jego tematyki. Komisja konkursowa oceniła 95 prac pod względem wartości profilaktyczno-edukacyjnej pracy, jasności przekazu, wartości artystycznej i oryginalności pracy, wyłoniła laureatów i przyznała 6 równorzędnych nagród oraz 14 wyróżnień.
22 czerwca br. o godz. 13.30 w Centrum Edukacji Kulturalnej w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem: „Mamo, tato nie pal przy mnie!" połączone z rozdaniem nagród ufundowanych przez PSSE w Jarosławiu oraz wystawą nagrodzonych prac.
Laureaci powiatowego konkursu „Mamo, tato nie pal przy mnie!”:
I miejsce ex aequo:
• Oliwia Grochoła - Miejskie Przedszkole nr 9 w Jarosławiu
• Pola Dyrda- Miejskie Przedszkole nr 9 w Jarosławiu
• Pola Rempoła - Szkoła Podstawowa w Piwodzie z Filią w Cetuli
• Julia Wielgosz- Szkoła Podstawowa w Chłopicach
• Miłosz Gołębiowski- Szkoła Podstawowa w Chłopicach
• Szymon Ożga- Szkoła Podstawowa w Szówsku
Wyróżnienia:
• Milena Porczak- Szkoła Podstawowa w Piwodzie z Filią w Cetuli
• Laura Kołodziej- Szkoła Podstawowa w Piwodzie z Filią w Cetuli
• Martyna Cukierda- Szkoła Podstawowa w Piwodzie z Filią w Cetuli
• Adrianna Gruszczak- Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jarosławiu
• Julia Bundyra- Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jarosławiu
• Julia Lonc- Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jarosławiu
• Laura Kociuba- Miejskie Przedszkole Nr 4 w Jarosławiu
• Wiktoria Bukała- Miejskie Przedszkole Nr 12 w Jarosławiu
• Izabela Walczak- Szkoła Podstawowa w Chłopicach
• Iga Szczepańska- Szkoła Podstawowa w Chłopicach
• Michalina Hadała- Miejskie Przedszkole nr 10 w Jarosławiu
• Anna Rzepka- Miejskie Przedszkole nr 10 w Jarosławiu
• Aleksander Nietrzeba- Miejskie Przedszkole Nr 9 w Jarosławiu
Nagrody wręczali: Grażyna Prząda Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu i Anna Sroka Dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
Gratulujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy nagrodzonych prac w Centrum Edukacji Kulturalnej w Jarosławiu, Rynek 1 - do 31lipca br.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia. Zajęcia Justyna Kędzierska z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Jarosławiu.