W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Zdrowia

Logo Państwowa Inspekcja Sanitarna

     Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach uprzejmie informuje, że w dniu dzisiejszym obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 r. hasło Światowego Dnia Zdrowia przypada na 7 kwietnia (środa)

Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenia zdrowotne!”

Motyw przewodni zwiazany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Obecna sytuacja epidemiologiczna podkresla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii.

W obecnej sytuacji słowa Artura Schopenhaura : “Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym”, nabierają szczególnego znaczenia.

W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i niezwykle ważne zdrowie psychiczne.

Obecna sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój i lęk.

 

Dbajmy o zdrowie, stosujmy się do wydanych zaleceń w czasie pandemii !!!