W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogólnopolska Olimpiada o Zdrowiu

30.10.2025

Konkurs wiedzy o zdrowiu
Olimpiada ma charakter interdyscyplinarny, bo łączy wiele dziedzin naukowych związanych ze zdrowiem człowieka. Składa się z 3 Etapów:
  • I etap – szkolny – odbywa się na terenie szkoły (26 XI 2025 r.)
  • II etap – okręgowy – zespół przygotowuje prezentację lub film na jeden z wybranych tematów; odbywa się w regionach (4 III 2026 r.)
  • III etap – odbywa się w Olsztynie i ma charakter 2-stopniowy (10 IV 2026 r.):
    • pierwszy stopień – zespoły rozwiązują test;
    • drugi stopień – zespoły uczestniczą w debacie publicznej dotyczącej zdrowia.
Na każdym etapie zawodów uczestnicy pracują w zespołach 2-osobowych. W związku z tym mają okazję do doskonalenia umiejętności współpracy, wzajemnego uzupełniania się, wypracowywania kompromisów, negocjowania i słuchania się nawzajem.
 
Jaki jest cel Olimpiady?
 
Celem Olimpiady o Zdrowiu jest upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej wiedzy z zakresu edukacji zdrowotnej, profilaktyki, poszerzenie wiedzy prawnej dotyczącej zdrowia oraz rozwijanie kompetencji medialnych, społecznych i komunikacyjnych.
 
Olimpiada o Zdrowiu to nie tylko konkurs wiedzy, lecz przede wszystkim innowacyjna platforma edukacyjna, która angażuje uczniów w praktyczne działania na rzecz zdrowia, rozwija ich umiejętności i wzmacnia postaw prospołecznych, prozdrowotnych i proekologicznych.
 
Wszystkie informacje znajdziesz na stronie internetowej: http://olimpiadaozdrowiu.pl/
{"register":{"columns":[]}}