Aktualności
-
11.02.2022W poniedziałek, 14 lutego zimowy odpoczynek rozpocznie się dla dzieci i młodzieży z kolejnych czterech województw, w tym województwa pomorskiego. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny życzy wszystkim uczniom udanego wypoczynku i jednocześnie przypomina, iż niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, czy spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.
-
09.02.2022Dynamika spadków zakażeń oraz przebiegu epidemii pozwala wprowadzić zmiany w ochronie zdrowia. Modyfikacje będą dotyczyć zasada izolacji i kwarantanny. Wkrótce pojawi się rozporządzenie ze szczegółami przedstawionych rozwiązań.
-
07.02.2022W dniu 18 stycznia 2022 r. zostało opublikowane rozporządzenie Komisji (UE) 2022/63 zmieniające załączniki II i III do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 w odniesieniu do dodatku do żywności ditlenek tytanu (E 171) (Dz. Urz. UE L 11 z dnia 18.10.2022, str. 1).
-
26.01.2022Sprawna obsługa zgłoszeń jest kluczowa podczas kolejnej fali koronawirusa.
-
25.01.2022Od dziś, 25 stycznia 2022 r. rozpoczął się proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 rok życia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.
-
05.01.2022Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
-
03.01.2022Od lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym zostanie skrócona do 270 dni – to jedna ze zmian zasad wystawiania zaświadczeń. Minister zdrowia wydał komunikat w tej sprawie. Nowe wytyczne zostały przygotowane na podstawie stanowiska Rady Medycznej.
-
23.12.2021Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Zalecenia zostały opracowane, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia podczas pobytu na wypoczynku.