W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie profilaktycznej akcji antynikotynowej w Galerii Słowiańskiej dnia 11.10.2025 r.

Akcja Antynikotynowa

11 października w pasażu Galerii Słowiańskiej w Łagowie pracownicy PSSE w Zgorzelcu spotkali się z osobami robiącymi zakupy w pobliskich sklepach, aby porozmawiać m.in. na temat następstw palenia tytoniu i zachęcić osoby palące do walki z uzależnieniem.

Dla większość ludzi uzależnienie kojarzy się z alkoholizmem, narkomanią czy nikotynizmem. Tymczasem lista elementów, bodźców czy substancji od których uzależniają się ludzie jest znacznie większa.

Celem akcji było pokazanie szkodliwości palenia papierosów i e-papierów, kształtowanie asertywności oraz promocja zdrowego stylu życia.

Wskazaliśmy na miejsca, w których palenie jest zabronione. Podczas rozmów propagowano promocję zdrowego stylu życia bez palenia tytoniu oraz alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

Palenie tytoniu w Polsce pozostaje poważnym problemem zdrowotnym, który wpływa nie tylko na osoby palące, ale również na całe społeczeństwo poprzez skutki zdrowotne i ekonomiczne.

Jest to jedna z głównych przyczyn chorób przewlekłych i zgonów.  Szczególnie niepokojące jest palenie wśród młodzieży, które może prowadzić do trwałego nałogu.

 

Podczas trwania akcji, zostały przekazane również materiały edukacyjne na temat „Jak skutecznie zerwać z nałogiem”.  W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów chętni mieli możliwość założenia narko i alkogoogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po zażyciu narkotyków lub spożyciu alkoholu.

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}