Obwodnica Opatowa dopuszczona do użytkowania przez nadzór budowlany
Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy Opatowa w ciągu S74 i DK9 w powiecie opatowskim.
Kierowcy mogą korzystać z nowej obwodnicy Opatowa, zrealizowanej w ciągu drogi ekspresowej S74 i drogi krajowej nr 9 o długości 10,782 km. Inwestycja obejmuje również ukończony wcześniej łącznik północny do DK74 o dł. 3,032 km, który obecnie umożliwia pełne ominięcie miasta.
Obwodnica w ciągu DK9 i S74 została wybudowana po południowo-zachodniej stronie Opatowa. Na skrzyżowaniu obecnej DK74 z nowym przebiegiem DK9, a także na włączeniach obwodnicy do DK74 w kierunku Kielc oraz do DK9 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego i Lipnika powstały bezkolizyjne ronda. W ramach inwestycji wybudowano dwa węzły drogowe oraz 20 obiektów inżynierskich (14 mostów, wiadukty, estakady, kładka dla pieszych). Pozostałe obiekty to duże przepusty ekologiczne. Największym obiektem jest niemal 300-metrowa estakada w ciągu DK9
Zdjęcia (4)
- Pierwsza publikacja:
- 22.01.2026 16:01 Marek Piwowarczyk
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Marcin Zegan
| Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
|---|---|---|
| Obwodnica Opatowa dopuszczona do użytkowania przez nadzór budowlany | 1.0 | 22.01.2026 16:01 Marek Piwowarczyk |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP