Zielone stoisko WIORIN na XXXIII Pomorskich Agro Targach w Lubaniu
13.06.2026
W miniony weekend (13-14 czerwca) Lubań ponownie stał się rolniczą stolicą naszego regionu. Targi, jak co roku, przyciągnęły rzesze rolników, hodowców, wystawców oraz całe rodziny. Na odwiedzających czekały nowoczesne maszyny, wyjątkowe wystawy zwierząt, lokalne smaki, nowinki technologiczne i dobra atmosfera.
Tradycji stało się zadość – na tak ważnym i prestiżowym wydarzeniu rolniczym nie zabrakło stoiska informacyjno-edukacyjnego zorganizowanego przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa Oddział w Kościerzynie. Nasza obecność w Lubaniu to już stały element targowego krajobrazu, z czego jesteśmy niezwykle dumni.
W tym roku reprezentacja Inspektoratu miała szczególnie uroczysty charakter. W wydarzeniu udział wzięli: p.o. Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora pani Monika Kowalczyk, Kierownik Oddziału w Kościerzynie pan Jacek Fierka oraz gość specjalny dr inż. Andrzej Kania – były Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Tegoroczne targi były doskonałą okazją, by na forum publicznym – w obecności między innymi Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Wicewojewody Pomorskiego Emila Rojka oraz Posła na Sejm Kazimierza Plocke – złożyć oficjalne podziękowania panu dr. inż. Andrzejowi Kani, który po niemal trzech dekadach pełnej oddania pracy na rzecz ochrony roślin i nasiennictwa w naszym regionie przeszedł na emeryturę.
Udział kierownictwa, doświadczonych ekspertów oraz tak zasłużonych dla rolnictwa postaci pozwoliła na przeprowadzenie wielu merytorycznych dyskusji z producentami rolnymi, działkowcami oraz partnerami instytucjonalnymi. Cieszy nas fakt, że z roku na rok rośnie świadomość fitosanitarna mieszkańców naszego regionu, a przygotowane przez nas materiały edukacyjne i broszury trafiły do tak licznego grona odbiorców.
Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za zaproszenie i po raz kolejny perfekcyjne przygotowanie tego wielkiego święta rolnictwa. Dziękujemy również wszystkim Państwu, którzy tak licznie odwiedzili nasze stoisko, za każde miłe słowo, zadane pytanie i wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia w Lubaniu za rok!