Szkolenie Better Training for Safer Food
16.06.2026
W dniach 16 - 18 czerwca w Rzymie odbyło się szkolenie w ramach inicjatywy BTSF (Better Training for Safer Food), w którym uczestniczyła p. Karolina Griżuk-inspektor Oddziału w Lubaniu.
Na szkoleniu obecni byli przedstawiciele z wielu krajów, m.in. Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Niemiec, Grecji oraz Węgier. Głównym elementem szkolenia były ćwiczenia symulacyjne dotyczące koordynacji działań w zakresie zarządzania kryzysowego w przypadku wykrycia agrofaga kwarantannowego (Popilia japonica). Szkolenie dotyczyło aktualnych regulacji prawnych oraz praktycznego wdrażania planów awaryjnych w przypadku wykrycia agrofagów kwarantannowych. Ważnym punktem programu była prezentacja przedstawicielki Włoch, która podzieliła się doświadczeniami w zwalczaniu Popilia japonica na terenie tego kraju. Szkolenie stanowiło cenną platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami reprezentującymi różne państwa.